/* ]]> */

נוסחת האומץ

By – On מאי 06, 2013 – In בלוג, מאמרים, מאמרים ראשי With 5 Comments
נוסחת האומץ

"אתה שואב כוח, אומץ, וביטחון מכל התנסות שבה אתה באמת עוצר ומסתכל לפחד בעיניים. אתה מסוגל לומר לעצמך: 'חייתי בתוך האימה הזו, אני מסוגל לספוג את הדבר הבא שיגיע…'.
אתה חייב לעשות את הדבר שאת חושבת שאינך יכולה לעשותו."

אלינור רוזוולט

בשנת 1989, לאחר 7 שבועות של מחאות על ידי סטודנטים סינים, הממשלה הסינית הורתה על דיכוי אלים, ורצחה מאות של סטודנטים סינים בכיכר טיאן-אן-מן. במרחק של כמה בלוקים משם, שורה של טנקים דהרה בכיוון שדרת צ'אנגאן, וגבר בודד שלא החזיק בידיו כלום חוץ משתי שקיות של קניות, הלך לכיוון הרחוב ועמד מול הטנקים. הטנקים נעצרו.

ב25 באפריל, 1915, מוסטאפה קמאל, מפקד הכוחות הטורקיים בגליפולי, שלח את ההוראה הכי מפורסמת שלו לחיילים: "אני לא מצווה עליכם להילחם, אני מצווה עליכם למות. בזמן שעובר עד שאנחנו מתים, צבאות ומפקדים אחרים יוכלו לצעוד קדימה ולקחת את מקומינו."

כל מי שהיה חלק מהצבא הזה מת או שנפצע. אף אחד לא יצא בשלום. זה השיג את אחד הנצחונות הגדולים בהיסטוריה הטורקית, ובסופו של דבר הוביל את קמאל להוביל את הקמתה של טורקיה המודרנית כיום.

ב-2013, בחור צעיר ואלמוני גלש באינטרנט לבד בערב יום שישי, חיפש הסברים לאיך לדבר עם בחורה יפה שהוא אהב. הוא קרא שלושה ספרים אבל מעולם לא דיבר איתה.

נוסחת האומץ

איך אפשר להרגיש את הפחד ועדיין לעשות את הדבר אותו אנחנו מפחדים? כולנו מתמודדים מול פחדים וחרדות במהלך חיינו. חלק מהם גורמים לנו לאי נוחות, אחרים מעכבים אותנו ומרחיקים אותנו מלהגשים את מה שאנחנו באמת רוצים. כל הפחדים חוסמים אותנו ומונעים מאיתנו לחיות את החיים שהיינו רוצים לחיות.

זה יכול להיות הפחד לבקש העלאה במשכורת מהבוס, לגשת לבחורה שמוצאת חן בעיניך במסיבה, לנסוע לחופשה בחו"ל לבד. הפחדים והחרדות שלנו משתקים אותנו ועובדים נגדנו כדי לתקוע אותנו באיזור הנוחות, למנוע מאיתנו להשתנות ולחיות את החיים שכבר התרגלנו לחיות.

לכן, כדי להגיע לפריצות דרך פיתוח אומץ הוא מרכיב חשוב שיעזור לך להוביל את החיים שלך לכיוון שאתה רוצה.

הרבה ספרים נותנים בדיוק את העצות הלא נכונות כדי להתמודד עם פחדים. רוב מה שכתוב במאמרים ובספרים מתעלם ממחקר פסיכולוגי אמיתי שנעשה על מנגנון החרדה.

החלק הראשון של המדריך הזה יעסוק בכל הקשור לחרדה, מה היא חרדה, כיצד היא פועלת ומה דרוש כדי להתגבר עליה. רוב הסיכויים, שהחלק הזה ימחק לכם הרבה שמועות ומידע לא נכון ששמעתם (לדוגמה, הרעיון שחרדה יכולה להיעלם לחלוטין). החלק השני של המדריך יהיה מעשי יותר וילמד אותכם כיצד להתגבר על הפחדים שלך ולפעול גם כשהפחד מופיע. בקיצור, אני אראה לכם איך לבנות את האומץ שלכם.

הבנת החרדה

לחרדה כרונית יש מגוון גורמים. הסיבות יכולות להיות גנטיות. היא יכולה להיגרם כתוצאה מהסביבה שגדלנו בה (לדוגמה אם גדלת עם הורים שהיה להם חרדה חברתית, החרדה שלהם יכולה להיות מדבקת משום שהסתכלת עליהם כמודל חיקוי).חרדה יכולה להיגרם גם עקב טראומה שעברנו בחיים כמובן שיש עוד עשרות סיבוע מדוע חרדות נוצרות.

החרדות מושרשות בתוכינו ולעולם לא נעלמות לחלוטין. דרך אחת לחשוב על חרדה היא בתור הרגל רגשי. בדיוק כמו שאתה בונה את ההרגל הפיזי של לרכב על אופניים, ההרגל הרגשי של הרגשת חרדה במצבים מסויימים לעולם לא נעלמת לגמרי.

אבל…

אנחנו כן יכולים להוסיף הרגלים חדשים, יותר עוצמתיים שיכסו את ההרגלים הרגשיים שגורמים לנו לחרדה. אנחנו גם יכולים לבנות הרגל של לפעול גם כאשר מופיעים פחדים וחרדות.

חשוב להבין שחרדה ופחד הם לא דברים זמניים – הם חלק קבוע מאיתנו. ולא רק שהם חלק קבוע מאיתנו, הם גם מאוד נפוצים. כמעט כולם סובלים מסוג מסוים של חרדה חברתית או מינית, לא משנה מה הסבירות. כמעט כולם נתקפים בחרדה לפני שהם מדברים בפני קבוצה גדולה של אנשים. כולם נהיים קצת לחוצים כאשר אנחנו פוגשים אנשים מושכים מהמין השני. הבעיה היא שלעולם לא קיבלת כלים כדי להתגבר על החרדות שלך.

מחקרים על חרדה מראים שההבדל בין אנשים שהביצועים שלהם טובים כאשר הם חווים חרדה גבוה לאלה שהביצועים שלהם חלשים לא קשור לרמת החרדה שלהם אלה קשור לרמת הביטחון העצמי שלהם. שני סוגי האנשים חווים את אותה חרדה, אבל חלק מהם אימנו את עצמם לנצל אותה לטובה ולא להיות משותקים ממנה.

אנשים שיש להם ביטחון עצמי ביכולות שלהם שואבים אנרגיה מהחרדות שלהם – הלחץ שלהם אפילו עוזר להם. בניגוד אליהם, אנשים אחרים קופאים ומרגישים חלשים בזמן שהם חווים את אותה החרדה, בגלל שאין להם את ההרגלים הנכונים כדי להתמודד עם חרדות.

למשל: כוכב ספורט שמפשל במשחקים הגדולים לא פיתח את הביטחון הפסיכולוגי שלו כדי להתקדם, בניגוד לשחקנים שמתעלים על עצמם במשחקים החשובים. שחקנים כמו מייקל ג'ורדן מסוגלים להשתמש בחרדה שלהם כדלק כדי לגרום להם לשחק אפילו יותר טוב, בעוד ששחקנים אחרים הופכים להיות משותקים מהלחץ של אותו הרגע.

 

אז איך אנחנו הופכים לבטוחים בעצמינו? לברון ג'יימס, שחקן הכדורסל הטוב ביותר כעת, נכנע בגמר הNBA ב2011, אבל חזר ב2012 וזכה. לא רק שהוא זכה, הוא גם הוביל את הקבוצה שלו לאליפות. הוא התנהג באופן רגוע וקר רוח, בעוד שבשנה החולפת הוא הסתובב לו, לחוץ, כמו ילד שבדיוק חירבן במיטה שלו.

מה השתנה? בראיון אחרי שהוא זכה באליפות הראשונה שלו, מה שהוא אמר האיר את עיניי. הוא אמר, "הייתי צריך ללמוד להינות שוב. הייתי צריך להפסיק לנסות להיות מה שאנשים אחרים מצפים ממני להיות ובמקום זה לחזור לשחק כדורסל כמו שאני אוהב לשחק."

אנחנו נגלה יותר מאוחר במדריך הזה כמה משמעותי השינוי הזה באמת היה, ואיך זה הוריד לו את רמת החרדה.

מנגנוני הגנה

לפני שנגיע לאיך לברון בנה את הביטחון כדי להתעלות על עצמו סוף סוף ברגע הגדול, לפני שאנחנו נכנסים לנושא של איך להיות יותר בטוחים במצבים שמפחידים אתכם רצח ואיך לפעול למרות זה, אני רוצה לדבר על הסיפורים שאנחנו מספרים לעצמינו, אני רוצה לכנות אותם בתור מנגנוני ההגנה שלנו.

כשאנחנו מרגישים חרדה, הדבר מפעיל את תגובת ה"הלחם או ברח" , זהו מנגנון שהתפתח בזמנים פרהיסטורים  במטרה להגן עלינו. לעומת זאת, היום פיתחנו דרכים הרבה יותר מורכבות ומתוחכמות כדי להימנע לעשות את מה שגורם לנו לאי נוחות. המוח שלנו מכיל עשרות מנגנוני הגנה פסיכולוגים ששומרים עלינו מלהתמודד מול הפחדים שלנו.

מנגנוני הגנה באים במגוון צורות: האשמת אנשים אחרים בבעיות שלנו, אדישות,  סיבוך יתר (הסתכלות על דברים כיותר מסובכים ממה שהם), המצאת תירוצים, כעס והתגוננות וכו'.

כמה דוגמאות של מנגנוני הגנה בתגובה למצבים של חרדה:

חרדה: להזמין בחורה לדייט.

"היא עסוקה מדי, אני עסוק מדי. אני לא נראה מספיק טוב. היא עדיין לא נתנה לי "רמזים".

"אני לא יודע לאן לקחת אותה".
"בעצם היא לא כזאת יפה. מה הטעם להיפגש איתה?"

חרדה: לעזוב את העבודה ולשנות קריירה.

מנגנוני הגנה:

"עדיין לא מצאתי מקום אחר".
"עוד לא חסכתי מספיק כסף".
"זה רעיון גרוע ממילא, זה לא יעבוד".
"אני אחסוך רק עוד קצת לפני שאעשה את זה."
"אני צריך לקבל יותר חוות דעת מאנשים קודם."

חרדה: להתחייב למערכת יחסים.

מנגנוני הגנה: 

"אני לא רוצה לאבד את החופש שלי".
"אני צריך קצת יותר זמן".
"אני יודע שגם ככה המערכת יחסים תסתיים בסופו של דבר."

חרדה: לעבור לעיר חדשה.

מנגנוני הגנה: 

"אני קודם צריך להכיר חברים שם".
"אני צריך לחסוך יותר כסף קודם".
"אני אשאל את החברים שלי מה הם חושבים"
"אני כנראה לא יאהב את זה מסיבה X כלשהי."

אתם קולטים את הנקודה. אני מקווה שיכולת להזדהות עם כמה מהמנגוני הגנה האלה. אלו תירוצים שנוצרו כולן על ידי המוח שלנו כדי למנוע מאיתנו לפעול ולעשות את מה שאנחנו רוצים.

הטריק זה להבחין בבולשיט של עצמך ולהתעלם מזה. אחד ההרגלים הכי חשובים שאתם יכולים לפתח כשזה מגיע לפעולה ובניית כמות בריאה של אומץ הוא ללמוד לזהות ולהבחין במנגנוני ההגנה שלך.

לדוגמה, מנגנון ההגנה הראשי שלי הוא אדישות. כשאני נלחץ, אני משכנע את עצמי שלא איכפת לי ממשהו ושזה לא משנה לי כלום, כאשר למעשה זה כן משנה. לדוגמה, לפני שנים הייתי יוצא לבארים ומסיבות רק כדי להכיר נשים. אבל כשהגעתי לשם, הייתי משכנע את עצמי שלא איכפת לי מבחורות ואני רק רוצה לשתות ולשוחח עם החברים שלי. היום ברור לי ששיקרתי לעצמי.

בפעם הראשונה שנסעתי לטייל לבד בחו"ל זה היה בהונגריה, הייתי מפוחד. היה לי חבר שהיה אמור לפגוש אותי שם ונהייתי פרנואיד, פחדתי שהוא לא יופיע. אמרתי לעצמי שאני צריך לשלוח לו מייל ולאשר הכל שוב ושוב לפני שסוף סוף גידלתי את הביצים לקנות כרטיסים. האשמתי אותו בחרדה שלי, כי הייתי נלחץ במשך ימים עד שהייתי שומע ממנו.

קחו רגע ותחשבו מה הם מנגנוני ההגנה שלכם? מתי הם מופיעים? בטוח שיש לכם אותם. לכולנו יש אותם. ורוב הסיכויים שרובם לא מציאותיים. כשתהיו מסוגלים להבחין בהם, אז תוכלו להתמודד איתם כשהם מופיעים.

כוח רצון ובניית אומץ

יש אנשים שאומרים שהתגברות על פחדים זה עניין של כוח רצון. אנשים אחרים אומרים שהדבר הכי טוב הוא לדמיין שהפחד הוא לא אמיתי ויש גם כאלה שיגידו לכם להתמקד בחיובי ולהתעלם מהשלילי.

הבעיה היא שום דבר מהדברים האלה לא עובד!

להאמין שהפחד לא קיים זה נחמד מנקודת מבט רוחנית, אבל בחיים האמיתיים זה מעודד ניתוק רגשי, שזה לא פיתרון בריא לטווח הארוך. להתמקד בחיובי מרגיש טוב באותו רגע, אבל מחקרים מראים שהתעלמות מגירויים שליליים והחלפתם במחשבות חיוביות בעצם עושה אותנו פחות מאושרים ויותר חרדים.

ואז יש את הפיתרון של כוח הרצון: "אחי, תהיה גבר, ופשוט תעשה את זה". עם מספיק לחץ חברתי, זה גם יכול לעזור בטווח הקצר.

אבל כל הפתרונות האלה, מכיוון שהם רק מייצרים השגים לטווח הקצר, לא מטפלים בחרדה לטווח הרחוק. זכרו, חרדה היא הרגל רגשי שהושרש במוח, אז כדי להתגבר עליה עלינו לשתול הרגל שונה.

עוד בעיה בכוח הרצון היא שהוא מוגבל. מחקרים פסיכולגים מצאו שכוח רצון הוא כמו שריר. כשמשתמשים בו הוא מתעייף וצריך זמן כדי להחלים. כל אחד שהיה לו יום לחוץ בעבודה יכול להגיד לכם את זה. אתה חוזר הביתה מיום מתוח בעבודה וכל מה שאתה רוצה זה לשכב על הספה, לצפות בטלוויזיה, ולאכול גלידה.

אבל בגלל שכוח רצון הוא שריר, אפשר לבנות אותו. ואם לא מאמנים אותו, הוא נחלש. אתם תשימו לב שככל שאדם הוא יותר עצלן, יותר קשה לו לפתח הרגלים חיוביים. ככל שהם היו זרוקים על הספה כמו בטטות יותר זמן, ככה יותר קשה להם לקום וללכת לחדר כושר. בינתיים, נראה שאנשים שיש להם הרבה משמעת והרגלים חזקים יכולים לאמץ הרגלים חדשים ולעבור דרך מצבים לא נוחים ביותר קלות.

הדרך הכי אמינה ונתמכת מדעית כדי להתגבר על הפחדים שלנו היא צורה של טיפול שנקרא טיפול קוגנטיבי התנהגותי או CBT. CBT מבוסס על הרעיון של הפחתת רגישות הדרגתית וחשיפה לדברים שמפחדים אותנו. זהו טיפול אפקטיבי משתי בחינות:
1) הוא מפתח את כוח הרצון שלנו לאט לאט במשך זמן במקום שזה ידהים אותנו בבת אחת.
2) זה בונה בסיס חזק של ביטחון ביכולת שלנו להתמודד במצבים מסויימים, וזה מוריד את הסיכוי שנקפא במצבים האלה.

לדוגמה, אם אתה מפחד לגשת לבחורות מושכות, תתחיל בזה שתשאל אותן מה השעה, זהו. ואז כשתוכל לעשות את זה ותרגיש נוח עם זה, תשאל אותם איך מגיעים למקום מסויים או תשאל אותם איך עובר היום שלהן. תמשיך לאתגר את עצמך לאט לאט ובהדרגתיות עד שאתה מרגיש נינוח עם הפעולות האלה.

במצבים חד פעמיים כמו לבקש מהבוס שלך העלאה בשכר או לעבור לארץ חדשה, זה לא כזה מובן מאליו מה צריך לעשות, אבל עדיין אפשר להשתמש באותו העיקרון. לדוגמה, שאל את עצמך, מה מפחיד אותך בללכת לבקש מהבוס שלך העלאה? האם זה ההתבטאות שלך בפניו? האם זה להטיל ספק בסמכות שלו? העניין של לבקש משהו ממישהו אחר? ואז תתחיל בקטן. נסה לבקש מהבוס שלך טובה קטנה. אחר כך אולי תטיל ספק בסמכות שלו בקשר לפרויקט כלשהו ותראה איך הוא מגיב. תראה איך אתה מרגיש, ואז תמשיך הלאה ודחוף את עצמך קצת רחוק יותר.

אותו דבר לגבי המעבר למדינה חדשה, מדוע זה מאיים עליך? זה בגלל שאתה תצטרך להיות לבד ולדאוג לעצמך? להיות במקום לא מוכר?
אז העצה שלי אליך היא להתחיל בקטן. קח סופ"ש ותעשה טיול לעיר קרובה שאתה לא מכיר בה אף אחד ותאתגר את עצמך להכיר שלושה אנשים חדשים שם. צא לחופשה לבד. עם הזמן אתה תתרגל לרעיון  שתוכל לעבור למקום אחר ולגור שם לבד.

העקרונות של טיפול ה-CBT יכולים להיות מיושמים בכל סיטואציה והם הכי אפקטיביים כדי לבצע שינויים לטווח הארוך.

קבלה עצמית

"אשר יגורתי, בא לי"

כשזה מגיע לפחד וחרדה, ככל שאתה נלחם בזה יותר, זה הופך לחזק יותר. כנראה שמת לב לזה בעבר. נגיד היית צריך להעביר הרצאה מול קהל, לפני ההרצאה חשבת כמה שאסור לך לפשל, ובדרך כלל זה מה שעשה אותך יותר לחוץ והגדיל את הסיכויים שלך לפחד.

לעומת זאת, כשאתה לא נלחם במציאות, ומקבל את העובדה שיכול להיות שהדברים לא יסתדרו כמו שהיית רוצה ואפילו משלים עם הראיון שכל דבר שיקרה יהיה בסדר, אתה יכול להיות רגוע יותר ולהעביר הרצאה מעולה. לפעמים , אתה תשלם את המחיר של לפשל בגדול כמה פעמים כדי ללמוד להרגיש בנוח עם החרדות שלך.

חרדה היא פרדוקס מוזר ורובינו סובלים ממנו בדרכים שונות. לדוגמה: חלק גדול מלאמן גברים להצלחה עם נשים זה לגרום להם לגשת  לנשים ולהציג את עצמם, לגרום להם להזמין בחורות לדייט וכו'.

מה ששמתי לב אליו הוא שככל שהאדם הרגיש יותר לחץ, הוא יהיה יותר נחוש לעצור את הלחץ הזה ולהתגבר עליו. וככל שהוא נהיה יותר נחוש לא להיות לחוץ, הוא נהיה יותר לחוץ. הוא היה מנסה טכניקה אחר טכניקה כדי להתגבר על החרדה שלו במקום פשוט… להתגבר על החרדה שלו.

הנקודה היא שמעט מהגברים האלה אי פעם ישבו ואמרו, "אתם יודעים מה, אני בחור לחוץ, וזה לא דבר שייעלם או יהיה יותר קל. באיזה שהוא שלב אני פשוט צריך להחליט שאני אחיה עם זה ולפעול למרות זה." כשזה כן קרה, באופן אירוני זה הפחית את הלחץ שהם הרגישו. זה הקל על הלחץ של "להביס את החרדה" ובמקום זה הם היו חופשיים פשוט להרגיש חרדים ולפעול בכל זאת.

ברור שכולנו היינו שמחים להיפטר לנצח מהפחדים והחרדות שלנו. אבל הרצון הזה לנצח אותם רק יחזק אותם. תשחררו ותקבלו את עצמכם. עד היום, למרות שהייתי מאמן דייטינג וניגשתי להמון נשים בעבר, אני עדיין מרגיש חרדה כשאני ניגש למישהי. בשלב מסויים הבנתי שאלה החיים ושאני אתמודד עם זה (אגב, כשהבנתי את זה, החיים נהיו הרבה יותר קלים).

יצירת הצלחה בטוחה

"אומץ אינו העדר פחד, אלא ההבנה שמשהו אחר הוא חשוב יותר מהפחד"
-אמברוז מון

עד כאן למדת כיצד לכבוש את הפחדים שלך דרך עבודה הדרגתית, בנוסף עכשיו אתה גם יודע מהם מנגנוני הגנה ואיך לחפש את מנגנוני ההגנה שלך ולהתגבר עליהם, אתה יודע לקבל את החרדה שלך כחלק ממך ולא לנסות להילחם בה או לקוות שהיא תעלם.

לצערי, אנשים שקוראים את המאמר הזה או שהם קראו טכניקות דומות בספר 'המדריך השלם לביטחון עצמו' ,אומרים שהם מבינים את זה ואז הם חוזרים לשחק במחשב  ושולחים לי מייל אחרי חודש שבו הם שואלים, איך הם יכולים לאזור את האומץ כדי להתחיל לדבר עם מישהי. העובדה היא שרוב האנשים הם יותר מידי שאננים בחייהם. הם טוענים שהם רוצים להשתנות ולהשתפר אבל הם לא רוצים את זה מספיק ויותר מדי נוח להם במצב הנוכחי שלהם.

שינויים דורשים אנרגיה רגשית. אם אתה עצלן ונינוח ולא רגיל לעבוד עם הרגשות שלך, אתה לעולם לא תגייס את האומץ או את האנרגיה לשנות את עצמך. זאת עובדה.

אם אתה מתעסק בהנאות שטחיות במקום להתקדם בחיים, אתה לא תצבור מספיק כוח רצון כדי להמשיך לדחוף את עצמך קדימה. זאת עובדה.

אם החלטת שאתה הולך לדחוף את עצמך ולהתגבר על הפחדים שלך כדי לקחת שליטה על החיים שלך, אז אתה צריך לפתח סביבה שבה כישלון הוא לא אופציה.

תמחק את המחשקים מהמחשב שלך, תמכור את הטלוויזיה. תוריד תוכנה שחוסמת את הגישה לאתרי פורנו במחשב. תיפגש עם השלושה חברים הכי טובים שלך ותן לכל אחד מהם 500 שקל ותגיד להם לא להחזיר את הכסף עד שאתה יוצא ל3 דייטים. תן לאבא שלך 4000 שקל ותגיד לו לא להחזיר לך אותם עד שאתה לא עוזב את העבודה שלך ומתחיל עסק משלך.

אתה חייב ליצור את התנאים הסביבתיים שלא יותירו לך ברירה אלא להצליח.

אם הבעיה היא שאתם לא רוצים את זה מספיק, אז אתה צריך לקחת שליטה על החיים היום יומיים שלך ותעשה שכן תרצה את זה מספיק.

אנחנו מקבלים הכל על מגש של כסף . אנחנו מקבלים בידור ללא סוף, מרצים אותנו ואומרים לנו שמגיע לנו הטוב ביותר מבלי שבכלל הרמנו אצבע. השיווק הרגיל אותנו להאמין שיש פיתרון קל,גלולת קסם שיכול לתת לנו מה שאנחנו רוצים מבלי שנקום ונעשה את העבודה בעצמינו. אנחנו מוצפים בגירויים והסחות דעת מכל עבר, אם זה מה 250 ערוצי טלויזיה, 6 מערכות של משחקי וידאו, סרטי בלו-ריי, פורנו או 10,000 שירי MP3.

כל החיים התרגלת לעצלנות ושאננות – תשנה את הסביבה שלך ותשנה את עצמך.

בדיוק עכשיו יש משהו בחיים שלך שאתה רוצה אבל אתה מפחד לעשות אותו. חלק מהסיבות הם שלא פיתחת מספיק כוח רצון. חלק מזה הוא גם שלא התמודדת עם הפחד מהצלחה או הפחד מדחייה או פחד מאינטימיות או מה שזה לא יהיה.

אבל הסיבה האמיתית שאתה לא עושה את זה היא שאתה השארת לעצמך ברירות. תצמצם את האלטרנטיבות. תיצור לעצמך סביבה די שלא תהיה לך ברירה, לא תהיה לך אופציה אחרת חוץ מלהשיג את מה שאתה רוצה.

עד כמה אתה רוצה את זה?

 

קח את הצעד הראשון – בוא תקרא מאמר נוסף על הפחד מדחייה וקבל פרטים על הספר החדש שלי, 'נוסחת האומץ'!

אם מעניין אותך לקרוא עוד על אומץ, אתה מוזמן לקרוא עוד – לחץ כאן <<<

שלך,

סטס סגין

Opt In Image
מרגיש מתוסכל בתקשורת שלך עם נשים?
תטפל בבעיות של הביטחון העצמי שלך פעם אחת ולתמיד

תהפוך להיות אדם מושך, מבלי לזייף או להעמיד פנים שאתה מישהו אחר.

מדריך השלם לביטחון עצמי נחשב כספר הטוב ביותר על ידי רבים בתחום, וקיבל ביקורות חיוביות בכל אמצעי התקשורת.

5 Comments

 1. מאמר יפה ברמה גבוה מאוד , אבל לצמצם אלטרנטיבה ולא להשאיר ברירה זה לקחת סיכון מה שנקרא ריזיקה , והאופציה לכישלון קיימת ב 50% ואף מוחשית מניסיון . וחרדות יכולות להיות מציאותיות ויש לא מעט דוגמאות

 2. מאמר יפה ברמה גבוה מאוד , אבל לצמצם אלטרנטיבה ולא להשאיר ברירה זה לקחת סיכון מה שנקרא ריזיקה, והאופציה לכישלון קימת ב50% ואף מוחשית מניסיון . וחרדות בהחלט יכולות להיות גם מציאותיות ויש לא מעט דוגמאות

 3. תודה על המאמר

 4. הי סטס

  שני המאמרים האחרונים, מדגישים ומחדדים את ההבדל בין דרכך – כאחד שלמד ולומד פסיכולוגיה, לדרכם של מאמני פיקאפ שלא למדו זאת.
  מאמר מקצועי כתוב ברמה גבוהה.

 5. מאמר מדהים וכל כך נכון !!!

  תודה על כל החומר המצוין הזה (להבדיל מכל הקורסים שמוכרים חלומות )
  באמת כיף לקרוא את החומר שלך. תודה רבה !

השאר תגובה